Натюрморт – Христофор Паудисс

Натюрморт   Христофор Паудисс

Христофор Паудисс працював у Німеччині в середині XVII століття, в епоху глибокої економічної, політичної і культурної кризи, що переживається країною, і був одним з небагатьох художників, які виділялися своєю майстерністю на тлі загального занепаду німецької живопису.

Паудисс народився в Гамбурзі і жив у різних містах Німеччини, а також в Угорщині і Австрії. Навчався він у Голландії, у Рембрандта, і сильний вплив великого Голландського художника відчувається в його мистецтві впродовж усієї творчої діяльності. Однак у деяких, найбільш значних, творах Паудисс зумів подолати це вплив і створив ряд своєрідних картин, серед яких центральне місце займають натюрморти.

До числа кращих робіт цього жанру відноситься натюрморт із зібрання Ермітажу. Художник зобразив в’язку цибулі, висить на тлі сірої, з облупленою штукатуркою стіни, прозорий скляний флакон з рідиною, кухонне начиння, курильні трубки, зім’ятий папір. Буденність зображених предметів підкреслена природністю їх розташування і безискусностью композиції. Однак натюрморт позбавлений буденної прозаичности. Художник не просто перераховує речі, не тільки фіксує їх поверхню, форму, колір, фактуру.

Кисть Паудисса перетворює кожну річ, змушує нас милуватися ніжними відтінками стриманих, вишуканих квітів. Загальний сріблясто-сірий тон, якому підпорядкований колорит картини, створює відчуття световоздушной середовища, що наповнює простір і об’єднує предмети.

В зібрання картин Ермітажу “Натюрморт” вступив до 1839 року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт – Христофор Паудисс.