Натюрморт з чаплею – Альфред Сіслей

Натюрморт з чаплею   Альфред Сіслей

Світу живопису відомі лише дев’ять натюрмортів, створених Альфредом, серед яких особливо виділяють “Натюрморт з чаплею”, написаний художником у його майстерні одного Базиля.

Полотно відповідає техніці імпресіоністської живопису цього періоду, для якої характерно використання широких мазків з щільним покладанням квітів. Застосування такого методу дозволяло підвищувати густоту колірного плями, тому зображувані об’єкти набували м’якість, і виглядали повітряно-пухнастими.

Створений Альфредом натюрморт належить до раннього періоду його творчості, але вже тут помітна індивідуальна особливість композиційної побудови, якої він не змінить і в пізніх роботах.

Високим рівнем відрізняється натуралістичний ефект, досягнутий за рахунок тіні від крила чаплі, а її тушка, зрушена до центру композиції, наповнює сюжет динамікою; рушниці, розташовані в тіні, створили необхідну “глибину”.

Працюючи в імпресіоністському стилі, Сіслей, як і його колеги по цеху, нерідко наповнював картини символічними елементами, і тут, цей момент виражений досить яскраво: у птаху з розпростертими крилами глядач може виявити аналогію з розп’ятим Христом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з чаплею – Альфред Сіслей.