Натюрморт з дичиною – овочами і лимонами, Хуан Санчес Котан

Натюрморт з дичиною   овочами і лимонами, Хуан Санчес Котан

Котан – майстер натюрморту, ввів в європейську живопис XVII століття особливий іспанська тип цього жанру – “боде-гін”, що означає в перекладі “харчевня, съестная крамниця”. Він зображував фігури торговців, кухарок, завтракающих персонажів, які пізніше отримали подальше втілення у творчості інших Іспанських художників.

Натюрморт з дичиною, овочами і лимонами – одна з перших іспанських робіт, написаних на початку XVII століття в жанрі власне натюрморту, і небагатьох дійшли до нашого часу полотен. Завдяки контрастному освітленні, використаному в кращих традиціях караваджизму, ізольовані один від одного і підвішені на тонких мотузках предмети немов виштовхуються чорним фоном з мальовничого простору.

В аскетичному образотворчому ладі принцип елементарної рядоположенности поєднується з детальною продуманістю композиції, точним відчуттям пластичної форми, окремий предмет, з одного боку, прозаїчний, а з іншого – незвично монументальний. Натюрморти Санчеса Котана справляють враження створеної художньої гіперболи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з дичиною – овочами і лимонами, Хуан Санчес Котан.