Натюрморт з фруктами – Поль Гоген

Натюрморт з фруктами   Поль Гоген

Поль Гоген “Натюрморт з фруктами” Натюрморт був завжди популярним жанром мистецтва відомим ще з античності. Начебто немає в ньому нічого особливого, побутова життя звичайних предметів побуту, овочів, фруктів, дичини. Але художник, ретельно складаючи натюрморт, надихається красою цих звичайних речей і передає цей захват і натхнення у своїй картині.

Це відчуває глядач, тому натюрморт є легким для сприйняття жанром і може служити для прикраси будь-якого приміщення. В жанрі натюрморту працював французький художник Поль Гоген. В його творчості натюрмортів не так багато, як у його сучасника Ван Гога, але всі вони оригінальні і своєрідні. Гоген говорив, що приступав до створення натюрмортів, коли відчував себе втомленим.

Ще однією особливістю художника є, те, що він ніколи не складав композиції натюрмортів, а значить, писав не з натури, а по пам’яті. Не рідко Гоген створював змішаний жанр, об’єднуючи натюрморт з інтер’єром і навіть з портретом. Прикладом такої картини може служити “Натюрморт з фруктами”, написаного в 1888 році. Композиція картини відрізняється від академічного живопису.

Перед глядачем постає, наче вихоплений фотоапаратом кадр, коли не всі предмети вписуються в рамки твору. Предмети і фрукти представлені з високої точки зору, що створює враження похилій площині столу. Яблука і груші хаотично розкидані по столу, частина їх лежить на білій тарілці, чорний чайник, повністю не увійшов в композицію, що відображає відблиски світла.

У лівому верхньому куті можна побачити обличчя молодої дівчини, созерцающей за красою натюрморту. Колір її обличчя неприродній, але він характерний для наївного світосприйняття митця, який кольору з власним баченням, завдяки чому портрет дівчини легко вписується в загальний колорит картини.

Легкими вібруючими мазками художник передає площину столу і обсяг предметів. Хоч на багатьох предметах видно чорна окантовка, це не робить натюрморт декоративним. Тонке поєднання кольорів робить живопис Гогена особливою, адже недарма творчість художника це окрема сторінка в історії світового мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з фруктами – Поль Гоген.