Натюрморт з глечиком – Ванесса Белл

Натюрморт з глечиком   Ванесса Белл

“Натюрморт з глечиком” наочно демонструє зміни, що відбулися в творчому методі Ванесси Белл після закінчення Першої світової війни. У ці роки художниця починає повертатися від постимпрессионистической стилістики до натуралістичній манері.

Представлений тут натюрморт був, швидше за все, написаний восени 1931 року на півдні Франції, де художниця мала звичай відпочивати з 1927 по 1937 рік. Початок 1930-х років – це свого роду опівдні у творчості Белл. На руках у неї безліч замовлень на декоративні проекти. Тільки що відбулася її персональна виставка, яка здобула схвальні відгуки відомих критиків.

Один з них, Джон Пайпер, писав: “Картини художниці можна назвати повітряними, легкими, проте при уважному розгляді починаєш розуміти, яким каторжною працею досягається ця легкість, нерозривно пов’язана у Ванесси Белл з дивовижно точним описом матеріальних предметів”. Ці справедливі слова критика в повній мірі можна віднести і до “Натюрморту з глечиком”. “Матеріальні предмети” – червоні томати, перестиглі груші, пузатий глечик – виписані автором з майже чуттєвим задоволенням.

Втім, щільність і “плотскость” цих предметів не заважають їм бути витонченими і витонченими. Зверніть увагу на те, як змінився мазок Ванесси Белл порівняно з попереднім періодом. На зміну нервовим штрихам прийшла тонка робота пензлем. А формальні пошуки привели художницю до віртуозної ліпленні форми.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з глечиком – Ванесса Белл.