Натюрморт з голодною кішкою, омаром і фруктами – Франс Снейдерс

Натюрморт з голодною кішкою, омаром і фруктами   Франс Снейдерс

Франс Снейдерс був одним із творців жанру натюрморту епохи бароко. Він навчався в Антверпені, а у 1602-1608 жив в Італії. Повернувшись у Антверпен, Снейдерс зблизився з П. Рубенсом, став працювати в його майстерні, виконуючи іноді в картинах майстра зображення фруктів, квітів, фігур тварин.

Це знайомство призвело до перевороту у творчості Снейдерса, до змін в його живописній манері. Ретельно виписані сухуваті натюрморти поступилися місцем пристрасним картинам з розкішними нагромадженнями дичини, омарів, кабанячих голів, різноманітних дарів природи. В натюрмортах стали з’являтися живі звірі, а також людські фігури.

Натюрморти майстра перетворилися на динамічні картини, розкішне мальовниче видовище. Вони користувалися великою популярністю в середовищі аристократів, які прикрашали ними свої палаци. Інші відомі роботи: “Пташиний концерт”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Натюрморт з лебедем”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Чаша з фруктами на червоній скатертині”, “Рибна”, “Фруктова”, “Овочева” – серія натюрмортів для їдальні архієпископа А. Трасту в Брюгге. 1618-1620. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з голодною кішкою, омаром і фруктами – Франс Снейдерс.