Натюрморт з грушами – Вінсент Ван Гог

Натюрморт з грушами   Вінсент Ван Гог

“Натюрморт з грушами” Ван Гог написав в 1887-1888 роках у Парижі. У той період художник, захоплений новаторськими тенденціями імпресіоністів, пише безліч пейзажів і натюрмортів. У кожній роботі він намагається передати природної световоздушной середовища.

На композиції натюрморту позначився повний відхід від канонів класичного живопису. У композиції відсутня яка-небудь підготовленість і продуманість, ніби випадково побачений сюжет був той же час швидко відображений на полотні. Всі увагу Ван Гог приділив самим предметів, різноманіттям їх природних відтінків, інтенсивності світла.

Колористичний лад картини заснований на яскравому поєднанні контрастних кольорів. На передньому плані синій колір скатертини досягає максимальної інтенсивності, а жовті, червоні і білі рефлекси світла та оточуючих предметів створюють на ньому переливчасте мерехтіння.

Жовті груші незвичайно яскраві на синьому тлі. Художник ретельно моделює їх обсяги, підкреслюючи холоднуваті тіні, різнокольорові відображення і відблиски природного світла. Саме світло робить картину абсолютно неповторною і позбавленою будь-якої банальності. Як ніби одухотворяючи все навколо, яскраві промені проявляють незвичайну красу простих предметів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)