Натюрморт з інжиром – Луїс Мелендес

Натюрморт з інжиром   Луїс Мелендес

Луїс Еухенії Мелендес – найбільший майстер іспанського натюрморту XVIII ст. Він народився в Неаполі в родині іспанського мініатюриста. Переїхавши з сім’єю в Іспанію, Мелендес вступив в Академії Сан-Фернандо, де був у числі перших учнів, але залишив її після вигнання батька з-за скандального конфлікту.

Потім у мадридській майстерні Ванлоо Мелендес вивчав мистецтво портрета і створив одне з кращих творів іспанського живопису того часу – “Автопортрет” , після чого, однак, став займатися мініатюрою. Але в 1760-х він захопився натюрмортом і отримав замовлення на виконання картин для королівських покоїв у палаці Аранхуэса. Жанр натюрморту в іспанському мистецтві був практично забутий і лише зусиллями Мелендеса відродився знову.

Художник, опираючись на європейські традиції, створив свій тип монументального натюрморту. Його композиції складені з простих предметів, але ці предмети виписані з граничною об’ємністю, наділені чіткими обрисами і, розташовуючись на кордоні темного тла і світлих площин, створюють особливе відчуття, перетворюють зображення в декоративну композицію, виконану з деякою часткою гіперболізації натури.

Інші відомі твори: “Натюрморт з кавуном і грушами”. Стара пінакотека, Мюнхен; “Натюрморт зі сливами і сиром”. Прадо, Мадрид; “Натюрморт з яйцями”. Музей Валлраф-Рихартц, Кельн.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)