Натюрморт з кубком з перламутровою раковини – Віллем Калф

Натюрморт з кубком з перламутровою раковини   Віллем Калф

Віллем Калф – один з майстрів голландського натюрморту XVII ст. Він був високоосвіченою людиною, за свідченнями сучасників, займався експертизою і продажем художніх цінностей. Його знання і прекрасний смак надавали написаним їм натюрмортам особливу вишуканість і аристократизм, що відрізняло його роботи від творів інших майстрів.

Калф працював у Франції, був в Італії, а з 1653 безвиїзно перебував в Амстердамі. У ряді робіт художника представлені бідні кухонні інтер’єри, задвірки селянських будинків. Для цих творів характерна ескізна манера письма. Прямо протилежними по мальовничій манері можна назвати виконані Калфом розкішні натюрморти – “десерти”, яких гармонійність у підборі предметів поєднувалася з їх вишуканістю, а лист відрізняла віртуозності в передачі обсягів, форми і фактури матеріалів.

Під впливом творчості Рембрандта Калф волів глибокі золотисто-червоні тони, темний фон, на якому в м’якому теплому світлі особливо ефектно виступають зображувані ним предмети. Інші відомі твори: “Десерт”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Натюрморт з китайським порцеляною”. Державні музеї, Берлін; “Двір селянської хати”. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з кубком з перламутровою раковини – Віллем Калф.