Натюрморт з лимонами на тарілці – Вінсент Ван Гог

Натюрморт з лимонами на тарілці   Вінсент Ван Гог

У Парижі Ван Гог спрямовує свої зусилля на експерименти з кольором, намагаючись зробити свою палітру більш чистою і сяючою. Простіше всього було реалізувати цю ідею, зображуючи квіти і фрукти, оскільки їх тонкі природні відтінки змушують уважно ставитися до вибираемим фарбам, уникати глухих темних ділянок і прагне до чистоти кольору.

Натюрморт з лимонами на тарілці став одним з таких вправ. Як і у всіх натюрмортах того періоду, Ван Гог постарався уникнути статичності: злегка піднятий край тарілки наближає композицію до діагонального строю.

Ван Гог робить акцент на поєднанні контрастних кольорів скатертини і лимонів, хоча тут воно не є таким яскравим, як у деяких інших натюрмортах паризького періоду. Можливо, картина писалася при штучному освітленні, тому в світлих частинах переважають теплі відтінки, які контрастують з яскравими холодними кольорами тіней. Темний коричневий фон візуально обмежує композицію, дозволяючи сконцентрувати погляд на яскраво-жовтих лимонах.

Ван Гог приділив мало уваги правильності форм. Обсяги моделюються енергійними штриховими рухами. Ця невелика картина писалася як швидкий етюд, метою якого було схопити і передати кольорові співвідношення предметів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з лимонами на тарілці – Вінсент Ван Гог.