Натюрморт з мідіями і креветками – Вінсент Ван Гог

Натюрморт з мідіями і креветками   Вінсент Ван Гог

В 1881 році, під час навчання у Антона Муаве, Ван Гог створює свої перші натюрморти. Корисність цих занять була очевидна, оскільки вони допомагали навчитися зображувати предмети різної форми і фактури, гармонійно передавати співвідношення відтінків і колірні нюанси.

У 1886 році Ван Гог набагато більш серйозно захоплюється цим жанром. На його натюрмортах з’являються квіти, фрукти, овочі, найрізноманітніша начиння. Предметом зображення стають і різні сорти риби, наприклад ставрида, копчена і солона оселедець. На цій картині Ван Гог зобразив червонуватих креветок в поєднанні з синювато-сірими мідіями.

Художник вибрав теплу кольорову гаму. Фон натюрморту складений різними відтінками коричневого – від світло-пісочного до коричнево-бордового. Глибока чорна тінь обводить масивним контуром лежать на столі мідії. Їх тьмяні колір контрастує з яскравим червоним кольором креветок, які становлять композиції яскравий колірний акцент.

Картина написана в ескізної манері, швидкими розмашистими мазками. Ван Гог сильно узагальнив предмети, показавши їх суцільними широкими плямами. Це дозволяє сконцентрувати увагу головним чином на колірних співвідношеннях між елементами композиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)