Натюрморт з Папугами – Поль Гоген

Натюрморт з Папугами   Поль Гоген

Папуга… Птах, немов створена для того, щоб радувати око, щоб потішати і розважати роззяв наслідуванням людської мови, заморське диво. І як шокує зображення мертвого папугу, та ще і не одного! Саме на це зважився Поль Гоген в одному з натюрмортів полінезійського періоду творчості.

Яскраві фарби здатні на мить засліпити погляд, але коли придивишся уважніше – мимоволі содрогнешься. Три мертвих папугу лежать на столі. Їх яскраве, різнобарвне пір’я дисгармонує з нерухомістю, окоченелостью убитих птахів. Поруч з ними недбало кинута рукою кисть червоних ягід – ніби російської горобини або калини, хоча, звичайно, це виключено.

На самому краєчку столу, теж немов для посилення контрастності сприйняття, спочиває екзотичний, жовто-червона квітка. Інший квітка вишитий на скатертині, якою покритий стіл. Збоку і справа знаходиться якесь блюдо, накриту кришкою, і що там, під нею, можна тільки здогадуватися. А по центру – якийсь жертовник, святилище у вигляді сидить в позі лотоса жіночої фігури.

Дуже навіть можливо, що нещасні птахи і були принесені в жертву цьому папуасскому божеству. Гоген не забув і атрибутувати картину, вказавши зліва внизу себе і рік – 1908.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з Папугами – Поль Гоген.