Натюрморт з підносом і рак – Михайло Ларіонов

Натюрморт з підносом і рак   Михайло Ларіонов

В “Натюрморті з підносом і раком” кругообертання, властиве багатьом полотнам Ларіонова, охоплює і кілька глиняних пляшок з пивом, і вареного червоного раку, що лежить на білій серветці. Тут Ларіонов вперше зобразив піднос овальної форми, на якому можна розгледіти зимовий пейзаж.

В якості фону картини виступають шпалери, які були надруковані за власним малюнком Ларіонова. Примітно, що піднос і шпалери грають в натюрморті ту ж роль, яку в інших картинах грало відкрите вікно, в яке можна було розгледіти фігуру, пересувається по двору. Піднос і шпалери немов відкривають зображене замкнутий простір, відводячи асоціації глядача до широких російських просторах.

На шпалерах можна розгледіти російську церкву, яка злегка нагадує китайську пагоду, дівчаток у кринолінах, наряди яких одночасно схожі на російські та східні одягу, хлопців на конях і хлопчика, що грає на дудці. Всі ці сюжети на шпалерах підібрані не випадково, вони передають глядачеві те відчуття свободи, яке Ларіонов асоціював з російськими та східними просторами. Ці ж мотиви вгадуються на візерунку підноса: між засніженою землею і небом не видно горизонту, хати йдуть кудись вгору, залишаючи відчуття нескінченного простору. Пейзаж на підносі виконаний у тих же світлих тонах, що і фон на шпалерах, і практично зливається з блакитним полем стіни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Натюрморт з підносом і рак – Михайло Ларіонов.