Натюрморт з питним рогом – лобстером і келихами – Віллем Кальф

Натюрморт з питним рогом   лобстером і келихами   Віллем Кальф

Віллем Калф був одним з провідних майстрів натюрморту в Голландії XVII століття. У своїх зрілих роботах художник створив тип гармонійно згрупованого натюрморту з дорогими, багато прикрашеними предметами з відбивають світло матеріалів – золота, срібла, олова або скла. Його мистецтво досягло вершини в амстердамський період творчості у чарівних, які отримали загальне найменування “розкішних натюрмортах”.

Набір предметів у таких картинах не символізував ідею тлінність і марноти земного існування, а уособлював багатство Голландської республіки. Тим не менш певні символи в цьому натюрморті є.

Так, питної ріг, досі існуючий шедевр амстердамських ювелірів, що зберігається в Історичному музеї в Амстердамі, підтримується скульптурною групою з двох римських воїнів і святого Себастьяна, який вважався покровителем міської гільдії стрільців.

Оскільки все в полотні говорить про гільдії святого Себастьяна, то логічно припустити, що робота написана для неї. Гільдія була дуже багатою, і “розкішний натюрморт” Кальфа відповідав її статусу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Натюрморт з питним рогом – лобстером і келихами – Віллем Кальф.