Натюрморт з тюльпанів, троянд, інших квітів і метелики – Джон Вейнрайт

Натюрморт з тюльпанів, троянд, інших квітів і метелики   Джон Вейнрайт

Квіткові композиції букетів епохи рококо затишно вжилися у світі живопису, доживши до початку XXI століття практично в первозданному вигляді. Це величезні вази з букетом казково-красивих квітів, часом вигаданих і стилізованих на догоду уяві автора. Мало залишилося майстрів, які шукають натхнення саме в цьому жанрі листа, однак автори, яким пощастило зіткнутися з помпезними букетами періоду правління Людовіка XV, залишили яскрава пляма в непопулярному жанрі живопису. Одним з художників – флористів був Джон Уэнрайт.

Британець за походженням, він занурився в істинно французьку розкіш квіткових натюрмортів і мав чудову колекцію власних квітів. “Натюрморт з тюльпанів, троянд, інших квітів і метеликів” – робота в стилі барокової епохи. Він ідеальний за пропорціями і змістом. Не дивлячись на наслідування майстрам тієї епохи, квіти з рокайлями в тандемі з абсолютно приземленим гніздом птиці, ця робота могла служити справжньою картиною художника, наприклад XVII століття.

Букет Уэнрайта дуже багатий. Він не поскупився зібрати воєдино квіти абсолютно різних періодів – і весни, осені та літа. Стиглі весняні тюльпани практично обсипалися, білий піон ще пахне, троянди настільки жовті, що нагадують колір зрілого лимона. Тут вдало вплетені білі і червоні лілії і дбайливо зібрані орхідеї кольору пломбіру.

Стикаючись з технікою письма і передачею світлотіні предметів, хочеться відзначити письмо по пам’яті автора. В роботі не вживаються світло і тінь квітів, підносячи їх у дещо штучною формою, а ось гніздо – саме те. Воно живе і здається, ще теплою від присутності матері – птиці. Сухі прутики промальовані скрупульозно до болю в очах від напруження, намагаючись розгледіти велику кількість гілочок і сучків. Добротна ваза має складну ліпнину у формі херувимів і не поступається по оригінальності квіткового зборам.

Натюрморт віддає теплим ароматом вже в’янучих квітів і тендітних пелюсток. Ще зібрані в бутон троянди ось-ось лопнуть, але в цілому дні рослин полічені. Вони занадто довго стоять. Однак герань, зібрана в кисть нерозпустилися суцвіть, бути може, проживе ще трохи, доповнюючи червоним плямою висохлу красу. Тепло панелі навіває осінній настрій, пізнього вересня, ще теплого і сухого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з тюльпанів, троянд, інших квітів і метелики – Джон Вейнрайт.