Натюрморт з яблуками – Вінсент Ван Гог

Натюрморт з яблуками   Вінсент Ван Гог

У Парижі Ван Гог створює серію натюрмортів з фруктами, при написанні яких він відточував своє бачення кольору і прагнув передати його максимально повно і чисто. У цій роботі він розміщує яблука червоних і жовтих відтінків на тлі синьої драпірування, яку можна побачити і на інших роботах художника цього часу. Тут у фокусі уваги живописця виявляється контраст теплих і холодних кольорів, що робить усі фарби ще яскравіше.

Використовуючи довгі мазки пастозного фарби, художник позначає і підкреслює ними форми предметів, зокрема складки драпіровок. Ван Гог знаходить на тканині один за іншим всі відтінки синього, і підсилює їх до такої міри, що основний колір втрачається, а замість нього виникають зовсім інші кольори. Поверхня тканини починає складатися їх множини відображень кольорів оточуючих її предметів – від легких відтінків неба і сонця до насичених кольорів лежать на ній яблук. Завдяки цьому, а також за рахунок динамічності мазків, драпірування набуває схожість з морськими хвилями.

Червоно-жовті яблука гармонійно вписуються в це колірне розмаїтість, але в той же час яскраво виділяються на ньому завдяки контрасту з синім. Глибока темна тінь робить пляма яблук цільним, в той же час надаючи їм об’єм і відтіняючи природний світ, який яскравими відблисками лягає на поверхню фруктів. В цьому натюрморті повною мірою проявилися як графічні здібності Ван Гога, так і раптово спалахнув яскравий дар живописця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт з яблуками – Вінсент Ван Гог.