Наварринский бій – Іван Айвазовський

Наварринский бій   Іван Айвазовський

Це знаменита битва прославило російський флот. Об’єднаний флот союзників увійшов у Наварринскую бухту, де був зосереджений турецько-єгипетський флот. Після марних спроб вести переговори, після обстрілу союзного флоту турецькими кораблями і береговими батареями в жовтні 1827 року почалася битва Наварринская.

Російські лінійні кораблі, знаходячись в центрі, взяли на себе головний удар турецько-єгипетських сил і знищили більшу частину ворожого флоту. Лінійний корабель “Азів” під командуванням капітана Іранга М. П. Лазарєва бився з п’ятьма ворожими кораблями, але в нерівному бою розгромили їх. Молодшими офіцерами на цьому кораблі служили П. З Нахімов і В. А. Корнілов. Екіпаж “Азова” покрив себе нев’янучою славою. Весь світ захоплювався доблесним російським флотом, сміливістю і військовим мистецтвом російських моряків.

Айвазовський зображує “Азів” вже сильно пошкодженим, проте екіпаж корабля бере на абордаж турецьке судно, і героїчні російські моряки переходять на його палубу, щоб завершити знищення корабля. З великою майстерністю художник показує картину битви: вогонь, що пожирає кораблі, всюди дим, застилающий огляд, уламки кораблів, люди, які намагаються врятуватися…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Наварринский бій – Іван Айвазовський.