Неаполь – Василь Суріков

Неаполь   Василь Суріков

В самому кінці дев’ятнадцятого століття Василь Іванович Суриков неодноразово відвідує безліч міст Європи, відзначаючи для себе особливості не тільки природи, але і культурної і, переважно, художньо-образотворчої життя того чи іншого європейського міста.

У 1900 році пише картину Суриков “Неаполь”, в якій зображує один з трьох найбільших міст півдня Італії. Живописне полотно на даний момент належить образотворчим фондах Третьяковської галереї в Москві.

Неаполь розташований у дивовижному за красою і мальовничим контрастам місці – Неаполітанському затоці. Місто Неаполь – місто світлій сонячній південній Італії. В Неаполітанському затоці перед нами відкривається панорама моря, Везувію і Сорренто. Гармоніюють і доповнюють загальний південний європейський пейзаж острова Капрі і Искью.

Для створення зображення італійського міста Суриков застосовує метод акварельного замальовки. Використовуючи лише папір і акварель, художник створює неаполітанська пейзаж, який наповнює наше чуттєве сприйняття поривами теплого вітру, гармонією теплих південних фарб.

Картина осмислюється як легкий пленерний начерк, етюд. Саме композиційне побудова картини вирішено таким чином, що воно звільняє, часом отже переобтяжене сприйняття, насичуючи простір м’якими повітряними потоками, відчуттям легкості буття. Безкраїсть затоки, яскраво розфарбовані в променях сонця будинку, тонуть у хмарах, обриси гір створюють зображення з характерними елементами імпресіонізму.

Картина “Неаполь” – робота, яка подобається тим, що малює перед нами світ Італії, світ вічної теплої країни, де з душі злітає все непотрібне і огрубляющее, а залишається тільки цей абсолютно очищений і наповнене натхненням погляд художника, погляд творця.

Чистота повітря, чистота серцевих поривів, тепло душі, чуттєвість і пастельні, непомітні, але милі, м’які фарби. Подібні риси неаполітанського пейзажу міг вловити і створити тільки справжній геній, такий, як Василь Іванович Суриков – істинний творець і великий художник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)