Неаполітанська затока в місячному світлі – Іван Айвазовський

Неаполітанська затока в місячному світлі   Іван Айвазовський

Перебуваючи в постійному пошуку джерел натхнення для написання своїх картин, Айвазовський дуже часто здійснював поїздки до Чорного моря. Відповідно, після цих поїздок з’явилися такі відомі картини, як “Георгіївський монастир”, “Буря на чорному морі” і багато інших.

Одного разу Айвазовський вирішив вибратися за межі Росії і вирушив у подорож по Європі. З безлічі країн, які йому вдалося відвідати, художник віддав перевагу Італії. На думку художніх критиків, “італійські” роботи автора кардинально відрізняються від основної маси його творчості. Для того, щоб відчути цю різницю, я вирішила ознайомитися з творчістю Айвазовського, в період його подорожі по Італії.

Незважаючи на мізерні пізнання в живописі, я відразу помітила, наскільки істотно змінилося настрій художника. Мабуть, буйство південної природи справило на Айвазовського настільки сильне враження, що кожна картина цього періоду, просякнута щирим захопленням і романтичним настроєм автора. Однією з найбільш яскравих і видатних робіт вважається “Неаполітанська затока в місячному світлі”.

Айвазовського можна назвати справжнім експертом місячних пейзажів, що нам доводить і дана картина. Спокійна морська гладь відображає в собі місячне світло, що пробивається крізь темне небо Неаполітанської затоки. Художник пропонує нам зробити нічну прогулянку по місячній доріжці до самого підніжжя Везувію. Вулкан знаходиться на задньому плані картини, спочатку я навіть не звернула на нього уваги. Але автор подбав і про це – він огорнув пейзаж легким серпанком, натякаючи на близькість вулкана.

Зазвичай у своїх роботах Айвазовський повністю занурюється в море, промальовуючи кожну його частинку. На картині ” Неаполітанська затока в місячному світлі” я помітила, наскільки уважно художник підійшов і до зображення берегової лінії. Кожна деталь картини опрацьована автором з особливою виразністю. Це витончені ліани, які звисають з величезного дерева, і його пишна крона. І навіть тьмяний вогник світла у великому темному будинку, дбайливо запалений художником для тих, хто не спить в цьому нічному царстві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Неаполітанська затока в місячному світлі – Іван Айвазовський.