Неаполітанська затока вранці – Іван Айвазовський

Неаполітанська затока вранці   Іван Айвазовський

Картина “Неаполітанська затока вранці”, була створена в 1843-му році, відомим художником Іваном Костянтиновичем Айвазовським. Коли художник подорожував по Італії, його вразила краса цієї країни. Звичайно ж, свої враження він відобразив на полотні картини. Загальний настрій картини, викликає у мене почуття нескінченного спокою. Завдяки теплим тонам, якими написаний пейзаж, художник вдається викликати такі відчуття.

На задньому плані картини, я бачу безкрає небо. У ньому висить невеликий серпик місяця. Нічне світило ще не встигло сховатися за обрій. У передсвітанковій імлі видніються могутні гори. Над однією з них клубочаться пари, як мені здається, не сплячого вулкана. Сонце, яке ще заховано за горами, зігріває своїми променями пробуждающийся затоку. Мені здається, що ніщо не в силах порушити цю ідилію.

На передньому плані картини, я бачу рибальський човен, а трохи далі кілька вітрильників. Рибалки готуються до виходу в море, щоб забезпечити свіжою рибою торгові лавки до їх відкриття. Навіть в повільних рухах рибалок, я відчуваю спокій ранкового затоки. Команди вітрильників ще занурені в сон. Кораблі мирно погойдуються на водній гладі затоки.

Дивлячись на картину “Неаполітанська затока вранці”, я бачу любов художника до країні, яка зберегла такі пейзажі. Завдяки його генію, я буквально пірнаю в загальну атмосферу картини. Я чітко відчуваю солонувато-гіркий запах моря, який змішується з ароматами бурхливо квітучої південної рослинності. Крики чайок, зовсім не порушують досвітній спокій. Стан якоїсь чистоти і легкості сповнює моє тіло, коли я розглядаю цей пейзаж. Дуже точно обрана колірна гамма і ідеальне виконання, робить картину живою і реалістичною.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Неаполітанська затока вранці – Іван Айвазовський.