Недільний день на острові Гранд-Жатт – Жорж Сера

Недільний день на острові Гранд Жатт   Жорж Сера

Картина Жоржа Сера “Недільний день на острові Гранд-Жатт” написана в абсолютно революційної техніці для того часу – пуантилизме. Ця техніка заснована на анатомічні властивості людського ока і не припускає змішання кольорів, замість цього кожен колір наноситься окремим мазком, і лише розглядаються як єдине ціле вони являють собою осмислене зображення.

Як це зазвичай буває з багатьма нововведеннями, картина викликала суперечливі відгуки і глядачів, і критиків. Художник не промалював осіб людей, хоча силуети відрізняються точністю і чіткістю. Через це здається, що Сера зобразив на картині не людей, а безликі манекени. Ця особливість стилю митця-новатора теж не знайшла однозначного визнання глядачів. Жорж Сера пояснював це так: його картина несе глибокий духовний зміст, і все земне, у тому числі й особи, неважливо. Картина, що передає суть: відпочинок парижан в їх улюбленому місці для недільних прогулянок, а конкретність тут ні до чого.

Одна частина картини зайнята зображенням людей, що розташувалися на пікнік, в іншій частині люди милуються річкою, човнами і кораблями. Від жаркого полуденного сонця дами намагаються сховатися під парасолями.

Картина Жоржа Сера вийшла дуже насиченою за кольором завдяки використанню безлічі різних відтінків: тут і жовті, і червоні, і фіолетові, і зелені кольори. Дуже вдало художнику вдалося передати неробство і лінощі жаркого вихідного дня.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.00 out of 5)


Недільний день на острові Гранд-Жатт – Жорж Сера.