Недільний день – Олексій Корзухін

Недільний день   Олексій Корзухін

Картини Олексія Корзухина сьогодні заслужено стоять в ряду визнаних робіт кращих російських жанрових художників. Прекрасним прикладом його дивовижного таланту є і полотно “Недільний день”.

Теплий літній день. Неділя. Ясне сонце ласкаве світить, пригревая зібралося відпочити на лісовій галявині сімейство. Це звичайна російська сім’я – батьки, діти та їх няня.

Гарна природа, який чудовий настрій вона дарує людям! Батько і мати весело танцюють під жваву мелодію, котру награє на гармошці кучер. Дивлячись на батьків, в руках няні сміється і посміхається їх малюк. Інші члени сім’ї розташувалися неподалік на траві, насолоджуючись безтурботним відпочинком. Старший син завзято змахує рукою, підтримуючи батьківську танець. Поруч – дівчина в білому одязі, заслухавшись музикою, думає про щось своє. Ось-ось закипить самовар. Дівчина в синьому платті готується накривати на стіл – скоро весела родина буде обідати і пити чай.

Навколишня природа так само наповнена радістю життя. Художник расцветил лісову галявинку дивовижними фарбами, прописавши до дрібниць кожну деталь композиції. Немов живі, шелестять на вітрі зеленої соковитої листям дерева і кущі, неймовірно реалістична трава галявини так і манить прилягти відпочити на свій м’який смарагдовий килим, а невигадливі лучні квіточки, здається, скоро заповнять тонким ароматом все навколо, переносячи глядача туди, гості до відпочиваючому сімейства.

Веселе, живе, полотно, від якого віє родинним затишком і теплом, сміхом і радістю, ароматами трав і смачного обіду. Щирість і безпосередність зображеної тут сім’ї зачаровує з першого погляду картину, пробуджує бажання так само, як вони, знайти свою веселу галявинку, закружляти в безтурботне танці і забути про все хоча б на кілька хвилин.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Недільний день – Олексій Корзухін.