Немовля Геракл, задушливий змій – Джошуа Рейнолдс

Немовля Геракл, задушливий змій   Джошуа Рейнолдс

Як і більшість його сучасників, Рейнолдс найвищим жанром живопису вважав історичну живопис. Зробивши собі ім’я як художник-портретист, наш герой, тим не менш, не раз брався за історичні і міфологічні полотна. Сюжети для подібних картин він черпав з грецької міфології, Шекспіра і Данте.

За життя майстра його “непортрети” користувалися великою популярністю і продавалися, часом, дорожче рейнолдсовских ж портретів. Найвигідніший замовлення на міфологічне полотно художник отримав від імператриці Катерини П.

Для неї Рейнолдс написав велику картину “Немовля Геракл, задушливий змій” . Однак деякі знаходили подібні картини Рейнолдса претенциозними, пихатими й позбавленими справжнього почуття. Треба думати, що і сам майстер розумів це, але все ж не міг втриматися від спокуси написати щось в цьому роді. У пошуку сюжетів він іноді звертався навіть до Біблії, що відбувалося, втім, порівняно рідко.

Одним з найвідоміших його релігійних полотен є “Іоанн Хреститель в дитинстві” . Солодкава, позбавлена якої б то не було оригінальності, ця картина користувалася, тим не менш, великим успіхом у публіки, і майстер навіть зробив кілька копій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Немовля Геракл, задушливий змій – Джошуа Рейнолдс.