Немовля Христос – Франсиско де Сурбаран

Немовля Христос   Франсиско де Сурбаран

Одна з найбільш відомих картин Сурбарана, “Немовля Христос”, знаходиться в даний час в Державному музеї образотворчих мистецтв ім. А. С. Пушкіна в Москві. Ця картина виконана у кінці 1620-х рр.

На картині зображено кругле обличчя пухленькбго хлопчика, овіяне властивих дитячому віку безпосередністю. Для цієї роботи художник, очевидно, використовував в якості натури маленької дитини. Примітно, що Сурбарану вдалося передати душевну чистоту і щирість хлопчика без будь-якої сентиментальності і тіні перебільшення.

Образу Христа в картині художник надав монументальну форму. Цьому сприяло, насамперед те, що Сурбаран написав пейзаж з низьким горизонтом, а фігуру хлопчика навмисно збільшив, намалювавши його на весь зріст, завдяки чому фігура дитини стала займати майже всю поверхню полотна.

На полотні також відсутні деталі, які доповнили б картину і надали фігурі хлопчика природності. Світло грає найважливішу роль, надаючи образу дитини скульптурну матеріальність. Наочним свідченням цього є спосіб зображення плаща і розподіл світлотіні на ньому. Співвідношення палевих і блакитних тонів сприяє поетизації образу маленького Христа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Немовля Христос – Франсиско де Сурбаран.