Неприбранний стіл – Ігор Грабар

Неприбранний стіл   Ігор Грабар

Видатний мистецтвознавець, реставратор і педагог, Ігор Грабар був художником, який не боявся вчитися і експериментувати. Натюрморт “Неприбранний стіл” з’явився творчим результатом європейського подорожі Грабаря, де він захопився французькими імпресіоністами.

При всьому різноманітті фарб робота дивує єдністю колориту – так віртуозно поєднувати кольори і відтінки, дано тільки превеликий майстру, глибоко усвідомлюючому природу кольору і світла. Переважаючим колоритом є блакитний, відтінений яскравими соковитими фарбами яблук, келихів і зелені. Який неповторною красою володіє кожен елемент натюрморту – кожен предмет на столі має свою фактуру і обсяг. Красиві стиглі яблука, келихи, в яких “грає” вино, сяюча посуд – все це вражає відтінками і сонячними відблисками, оживляючими і преображающими звичайний обідній стіл.

Ще один помітний акцент, зрушений до правому верхньому кутку – ніжний букет квітів, який довершує композицію. Дуже затишним елементом у роботі Грабаря є плетене крісло, воно створює неповторне відчуття камерності, відокремленості, і навіть родинності. Ніби ось-ось пообедавшие люди випурхнули з-за столу, розбіглися по своїх справах.

Цією цікавою роботою, автор хотів нам продемонструвати, що краса може зустрітися і в цілком буденних речах, таких як домашній обід, недопитий келих, в склі якого грає сонце, букет квітів. Майстер закликає глядача не бути короткозорими, і вчитися помічати красу в навколишньому світі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)