Нерівний шлюб – Василь Пукирев

Нерівний шлюб   Василь Пукирев

Після появи твори живопису “Нерівний шлюб” на академвиставке про художника Пукиреве заговорила вся Росія. Ця успішна робота привернула увагу громадськості і викликала палку полеміку у пресі.

Про нерівні шлюби існують різні думки. Однак історія говорить про те, що такого роду шлюби в минулому приносили страждання молоденьким дівчатам, яких насильно видавали заміж за старих. Це було справжньою трагедією для жертви, тому така тематика часто присутня в народних піснях, літературних творах, і в образотворчому мистецтві.

Сам Пукирев був вихідцем з родини селян, він знав багато про життя простого народу не з чуток, його хвилювали проблеми суспільства. Картина “Нерівний шлюб”, яка стала піком творчої діяльності майстра, – яскравий тому приклад.

Підгрунтя картини – реальна подія про нещасливе кохання С. М. Варенцова – заможного фабриканта, одного Пукирева. Який одружився з бідною юною дівчиною С. Н. Рибникової. Проте творча фантазія художника не обмежилася справжніми фактами. Пукирев свідомо зобразив нареченого більш літнім, а наречену майже дитям. До того ж, наречений у Пукирева не фабрикант, а сухий і манірний відставний генерал.

Автор фарбами надає йому неприємного зовнішнього вигляду: глибокі зморшки на обличчі, в’яла шкіра, міцно затиснутий комір – все говорить про те, що чиновник черства людина. Його не хвилюють сльози нареченої. Не повернувши до неї голови, наречений лише пошепки висловлює своє невдоволення.

Молоденька наречена – повний контраст “нареченого”. У неї миловидне овальне личко, маленькі губки, русяве волосся відливають шовковим блиском. У весільній сукні з мереживами, фаті прозорій вона виглядає по-особливому трепетно і чарівно. Своє унікальне твір живопису Ст. Ст. Пукирев присвятив долі “безприданниці”. Його полотно “Нерівний шлюб” завдяки своїй актуальності було добре сприйнята публікою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)