Несення хреста – Сімоне Мартіні

Несення хреста   Сімоне Мартіні

Коли Климент V, обраний папою в 1305 р., переніс папську резиденцію з Риму в Авіньйон, за ним послідували і художники. Сімоне Мартіні – можливо, найбільший з живописців нового папського двору в Авіньйоні, – був маяком, світло від якого, прямий або відбитий, поширювався дуже далеко.

В “Несення хреста” у передачі ходи, виходить з міста і вступає на зловісну дорогу до Голгофи, Сімоне слідував тим прийомам зображення багатофігурних сцен, які розробляв його наставник, сієнський майстер Дуччо. Через творчість Сімоне вплив сієнській живопису поширилося на сувору готичну живопис Півночі і мала тривалий вплив у Франції. Спускаючись йде вниз по дорозі з Єрусалиму, натовп насилу впорядковується в своєму русі на Голгофу.

Різким колірним акцентом виділена фігура збожеволілої від горя Марії Магдалини. Її руки підняті якраз над хрестом, який задає напрям ритуальної ходи. У сієнських майстрів було живе почуття людської маси, її сили і характеру. Тут кожний – будь він прихильник або злісний переслідувач Христа – з рівною силою тіснить інших. А місто за кільцем рожевих стін належить до найбільш примітним архітектурним видами серед творів сієнській школи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)