Невідома – Іван Крамськой

Невідома   Іван Крамськой

Картина Івана Миколайовича Крамського “Невідома” написана в 1883 році.

Це поясний портрет молодої жінки, яка сидить в візку.

Дама одягнена за останнім словом моди 1880-х років: оксамитовий берет, в той час такі берети називали “Франциск”, нагадує головний убір на картині аристократів 16 століття – та ж форма, то ж страусове перо прикріплюється золотим аграфом з перлами.

Важкий вузол темних волосся на шиї. Пальто, асоціації з генеральської шинеллю, називається “Скобелєв”, явно дорого сукна, оброблене соболиним хутром і шовковими темно – синіми стрічками.

Так само оброблена муфта, що тоді було модно, і соболем темно – синіми шовковими стрічками. На руках в тон загальним одягові – темно-сині лайкові “шведські” рукавички і на лівій руці масивний золотий браслет.

При аналізі цієї роботи критики часто приписують жінці властивості “Дами з камеліями”, стверджуючи, що тут зображена якась дама напівсвітла, дорога утриманка або може бути актриса, яка користується заступництвом. Мотивується це тим, що дама зухвало модно і дорого одягнена.

У той час дворянство, переживаючи економічну кризу, не мало можливості так одягатися, та взагалі точне слідування моді було властивістю “нуворишів”, людей прийшли у вищий світ завдяки грошам, а не походженням.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)