Незабаром після весілля – Вільям Хогарт

Незабаром після весілля   Вільям Хогарт

Другий епізод серії живописує ранок молодих, зовсім не цікавляться один одним. Костюм свіжоспеченого чоловіка і його капелюх говорять про те, що він провів ніч поза домом, на відміну від молодої дружини, яка, мабуть, тільки що встала. Безлад у кімнаті свідчить про характер святкування, мав місце напередодні.

З кімнати йде керуючий маєтком, в руці якого пачка неоплачених рахунків і всього лише один оплачений, самотньо бовтається на штирі для нанизування розписок. Впав в апатію господар не помічає, що з його кишені стирчить дамський чепчик, якими жваво цікавиться собачка. Декорація кімнати, як і завжди, жваво коментує те, що відбувається: над каміном висить картина, що зображає Амура серед руїн.

Художник кепкує з манерами новоявленої графині: п’є каву, як справжня знатна дама, і при цьому вульгарно потягується. Слід зазначити, що художник швидше висміює ситуацію, а не людей, які в ній опинилися. Молода пара постає жертвою аморальності, що панує в суспільстві, і викликає у глядача не глузування, а співчуття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Незабаром після весілля – Вільям Хогарт.