Нічліжний будинок – Володимир Маковський

Нічліжний будинок   Володимир Маковський

Картини Маковського можна віднести до мистецтва передвижників. Його творам властивий прояв турботи і розуміння, радості і емоції “маленької людини”. Деякі його картини можна віднести до боротьби багатих і бідних, саме на цьому контрасті він отримує свої твори. Любить автор викрити людську несправедливість. Картина “Нічліжний будинок” написана в 1889 році, вона присвячена темі принижених і ображених.

На картині ми бачимо людей, нещасні люди, які не мають житла бредуть по вулиці міста в пошуках нічлігу, хоча б на одну ніч. МИ бачимо чергу з людей, вони вишикувалися з бажанням переночувати цю ніч в теплі. Багато, хто залишився за їх спинами, так і продовжують товпитися. У Маковського, на мій погляд, відмінно, виходить, показати характер людських душ. Кожна людина, зображений на картині, має свою душу і свою долю, зі своїми особливими принципами здатними пережити випробування яким піддала їх життя.

Особливу увагу привертає постать зображеної старого, в центрі полотна. Цей старий дозволяє прикурити іншому знедоленому скитальцу, на старому надіта рвана і порвана одяг, яка не гріє старого. З під його разношенних черевиків видно голі ноги. На думку істориків, зображений старий – це художник Саврасов. Останні роки свого життя Саврасов провів у злиднях, блукаючи в пошуках нічлігу, маючи рідкісні замовлення. Маковський з точністю до дрібниць зображує зранені душі людей.

Не зважаючи на весь трагізм змальованої ситуації, вона залишається до останнього моменту вірним у своїй суворої реалістичності. Мені дуже сподобалася ця картина, вона змусила мене замислитися про події минулого, поринаючи в них через живопис.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Нічліжний будинок – Володимир Маковський.