Нічна тераса кафе – Вінсент Ван Гог

Нічна тераса кафе   Вінсент Ван Гог

Полотно створено знаменитим художником Ван Гогом в 1888 році. На полотні зображена невелика частина нічної вулиці, обстановка досить темна, але художник зовсім не використовував чорну фарбу при роботі над картиною. Але навіть цей факт не змусить глядача повірити в те, що на картині не ніч.

Це робота створювалася в період проживання Гога в Арлі. Даний етап його творчості насичений жовтими фарбами, з якими почав асоціюватися даний художник. Ця картина не стала винятком. Якщо уважно розглянути картину, можна перейнятися цим кольором, відчути, що він містить в собі світлі і теплі почуття, які виходять з глибини твору, щоб розвіяти повсякденні турботи і метушню.

Існує версія, що Ван Гог в той період своєї творчості вирішив кардинально змінити свій стиль у живописі. Він малював цю картину не в майстерні, а прямо на вулиці в нічний час, він завжди вважав, що краще малювати картину тут і зараз, ніж запам’ятовувати сюжет і малювати його пізніше, так з думок можуть зникнути важливі деталі і кольору, без яких картина не вийде особливим. Ходять чутки, що художник для роботи в ночі кріпив на свою капелюх свічки. Звичайно ж, доказів цього немає. Про це є лише одна згадка, знайдене в листах живописця.

Сюжет даної картини багато критики і вчені вважають схожим на досить відому картину “Авеню де Кліші, п’ять вечора”. Ці картини мають дуже схожу композицію. Полотно Ван Гога виглядає темніше, однак, освітлення, розташоване на обох картинах, теж дуже схоже.

Ця картина несе в собі добрий і позитивний посил. Завдяки добре підібраним кольорів для зображення світу, картина випромінює тепло, глядачеві приємно на неї дивитися.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Нічна тераса кафе – Вінсент Ван Гог.