Нічне кафе на площі Ламартін в Арле – Вінсент Ван Гог

Нічне кафе на площі Ламартін в Арле   Вінсент Ван Гог

Картина “Нічне кафе” була написана Ван Гогом в 1888 році в Арлі. У цій незвичайній картині автор намагався передати похмуру обстановку закладу.

В одному з листів братові Ван Гог писав, що кафе – це місце, де людина може піти на злочин або втратити розуму. Агресивна і давить атмосфера передана художником з допомогою різкого поєднання яскравих кольорів – криваво-червоного, темно-зеленого і їдко-жовтого. Перспектива приміщення навмисно посилена, і створюється враження, що ніби кафе “засмоктує” відвідувачів.

Контури столиків, що стоять уздовж стін, і великого більярдного столу посередині викривлені. Це створює відчуття хисткості і нестійкості. Тьмяний скупий світ маленьких лампочок висвітлює холодну обстановку, і більярдний стіл відкидає величезну тінь. Кілька відвідувачів, що сидять біля стін, здаються загубленими і чужими. Їх умовні фігурки і позбавлені чітких обрисів.

Лінії нерівні, мазки покладені різко і безладно, як ніби картина написана нетвердою рукою. Ван Гог намагався передати обстановку нічного закладу очима відвідувача, самотньо випиваючого в кінці залу. Крізь туман його свідомості пробивається сприйняття похмурою, незатишною і агресивної дійсності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Нічне кафе на площі Ламартін в Арле – Вінсент Ван Гог.