Нічне полювання – Паоло Уччелло

Нічне полювання   Паоло Уччелло

Історія цієї роботи досить загадкова. Мистецтвознавцям вперше випала можливість зайнятися її вивченням лише в 1850 році, коли вона була подарована оксфордського музею Ешмолін. На звороті “Нічного полювання” була наклейка XVIII століття з італійським текстом, написаним від ‘руки, з якого випливало, що робота належить пензлю Беноццо Гоццолі, живописця, належав до наступного після Уччелло поколінню флорентійських майстрів. Тільки в 1898 році історики мистецтва зійшлися на тому, що картину все-таки слід приписувати кисті Уччелло.

Нині вона вважається однією з пізніх робіт художника, написана приблизно в той же час, що і частина вівтарного образу з церкви Святого Духа в Урбіно. Про історію її створення так і не вдалося нічого дізнатися, незважаючи на всі зусилля дослідників. Сюжет картини нетривіальний. Художники епохи Відродження досить часто зображують мисливські сцени – але завжди на задньому плані, в якості однієї зі складових фонового пейзажу. Полювання як така ніколи не ставала до Уччелло самостійним сюжетом картини.

Деякі історики мистецтва припускають, що ця робота майстра ілюструє якесь літературне твір того часу. Ця теорія виглядає правдоподібною, але підтвердити її поки нічим не вдалося. “Темний” походження картини, однак, не применшує її художніх достоїнств і оригінальності авторського задуму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)