Нічний – Архип Куїнджі

Нічний   Архип Куїнджі

“Західний” твір майстра. Відразу три стилістичні тенденції Куїнджі відображає це полотно: романтизм, реалізм і риси зароджується символізму.

Картина яскравий приклад класичної композиції: коні на вершині пагорба – центр картини, велика частина площини відведено зображенню неба. Втім, небо – це один з улюблених “героїв” робіт автора. Досить скромно представлені люди, мирно сплять підлітки, яких Куїнджі зобразив дещо спрощено, окремими плямами. Самим яскравим плямою акцентним на картині є місяць, який блідне променях настає світанку. Він немов посилає прощальний привіт землі і мирно сплячим людям.

З великою любов’ю, хоча і в дещо експресіоністській манері зображені коні – автор мав неймовірно ніжні почуття до всіх тварин і навіть комах. Шанували їх у себе вдома, лікував, а також згідно з легендою, міг розуміти мову птахів. Ось і на картині “Нічний”, як ми можемо переконатися, Куїнджі набагато більше уваги приділив фігур коней, ніж відпочиваючим молодим пастухам.

Найбільшу увагу глядача привертає все ж сам пейзаж – безкраї чисте небо і розлив річки гіпнотизують і заворожують. В ньому все майстерність художника! Майстер світла і кольору, із властивим тільки йому хистом, зобразив “вільно дихає” простір і зробив його центральним персонажем з роботи.

В кінці життя Куїнджі майже не виставлявся і багато помилково припускають, ніби автор “списався”, однак,”Нічний” – яскравий приклад того, що художник був сповнений сил, ідей і майстерно їх міг втілити.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Нічний – Архип Куїнджі.