Нічний вид на квартал Сарувака-мати – Утагава Хиросигэ

Нічний вид на квартал Сарувака мати   Утагава Хиросигэ

До 1841 р. будівлі театру Кабукі розташовувалися в кварталі Гіндза. У 1841 р. Сталася пожежа, згоріли всі будівлі театру і частину кварталу, прилегавшего до них. Тому уряд бакуфу наказав перенести три головних театру столиці: Накамурадза, Итимурадза і Моритадза з центру міста в район Асакуса, де перебували “зелені квартали” Есивара. Після переїзду на нове місце, квартал, де розташувалися трупи театру Кабукі, став ще популярнішим. Він отримав назву Сарувака-мати, в честь першого голови трупи Накамурадза – Сарувака Кандзабу-рв, якого вважали творцем эдоского Кабукі. Театри розташовувалися в одному ряду з західної сторони кварталу, як і показано в гравюрі.

Першим у цьому ряду було будівля трупи Моритадза, воно ближче за всіх до глядача, за ним Итимурадза, і наступне – Накамурадза. На дахах будівель споруди – ягура, які говорять про те, що театри офіційно дозволені урядом. Хиросигэ зобразив вечірній час, тому театри закриті, вистави проходили у них вдень. Відкриті тільки чайні, показані в гравюрі зліва. Слуги з ліхтариками, ймовірно, проводжають гостей. В центрі аркуша, у чайній паланкін чекає пасажира. Квартал висвітлює повний місяць.

Це одна із знаменитих гравюр серії. Її пізніше видання яскравіше за кольором, крім того тут присутній ефект світяться вікон верхніх поверхів будівель праворуч і ліворуч. Місяць закриває легка тінь, колір неба насиченішим, ніж в ранньому листі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Нічний вид на квартал Сарувака-мати – Утагава Хиросигэ.