Німфи, переслідувані фавнами – Пітер Рубенс

Німфи, переслідувані фавнами   Пітер Рубенс

Картина фламандського живописця Пітера Пауля Рубенса “Німфи, переслідувані фавнами”. Розмір картини 128 x 314 см, полотно, олія. Інша назва картини “Діана і німфи, захоплені сатирами”. Фавн, в античній міфології, подається або в образі Пана, або в образі Силена або Марсія, його діти фавни – в образі Панисков.

Фавна, його дочка, являє собою жіночу іпостась названого бога. Подібно Фавну, вона була речей богинею і називалася Фатуей; в той же час вона належала до числа богинь жіночого продуктивного початку і, як така, ототожнювалася з Майєю.

Прагнення до натуралізації образів у Рубенса породжувало вражаюче багатство і різноманітність змісту та оригінальність його трактувань, якими відрізняється більшість картин художника.

Власне, Рубенс був реаліст, але в найвищому значенні слова, отбрасивавший випадкові дрібниці природи і відтворював лише типові й прекрасні її риси, – художник, завжди залишався близьким до дійсності, навіть у випадках її піднесеною ідеалізації в картинах на релігійні та міфологічні теми.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Німфи, переслідувані фавнами – Пітер Рубенс.