Носоріг – П’єтро Лонгі

Носоріг   Пєтро Лонгі

П’єтро Лонгі відноситься до числа венеціанських живописців епохи Просвітництва. Художник народився у Венеції і перші уроки в мистецтві отримав у свого батька А. Фалька – відомого майстра срібних справ. Захопившись живописом, він узяв собі іншу прізвище.

Як художник Лонги починав з вівтарних образів, пробував себе і в монументальному живописі, але невдало. З 1730-х майстер звернувся до теми народного життя, а з середини 1740-х почав писати картини на теми сучасного життя венеціанських буржуа, яка в його роботах придбала театральний характер, співзвучний комедіям звичаїв К. Гольдоні, але легкий іронічний погляд художника був позбавлений нравоучительности і моралізаторства.

У 1750-х Лонги розширив коло використовуваних тим. Його увагу привернули сцени з життя бідних кварталів міста. До таких робіт належить виконана з великою часткою гумору картина “Носоріг”, що відображає сцену публічного показу екзотичної тварини. Твори Лонги користувалися популярністю у багатьох любителів мистецтва, але не викликали симпатії у професіоналів, які вважали їх “низьким жанром”.

Однак вони все ж принесли славу художнику, закарбувавши з доброю посмішкою і іронією очевидця життя Венеції століття Просвітництва. Інші відомі твори: “Концерт”. 1741. Галерея Академії, Венеція; “Урок танців”. 1757. Галерея Академії, Венеція; “Шарлатан”. 1757. Палаццо Редзоніко, Венеція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)