Нова казка – Микола Богданов-Бєльський

Нова казка   Микола Богданов Бєльський

Відомий російський художник Микола Богданов-Бєльський народився і виріс у селі; любов до сільської природі і людям він проніс у своєму серці через усе життя.

Вчителем цього чудового живописця був сам Ілля Рєпін, він розгледів в молодому людині цю любов і зміг допомогти їй виплеснутися на полотно чарівною грою фарб.

Картина “Нова казка” була написана Богдановим-Більським в перші роки самостійної кар’єри після закінчення московського художнього училища. На цьому полотні художник зобразив дітей, які читають книгу з величезним інтересом. Навколо них досить бідна обстановка, самі вони одягнені в однакові одягу, але по їх обличчях видно велику зацікавленість читанням.

Велику увагу художник приділив особам дітей, ретельно зобразивши їх найдрібніші деталі. Обстановка на картині по-селянськи спокійна і безтурботна, фарби соковиті, але не надмірні, видно любов і ласку, яку хотів передати глядачам художник.

Мабуть, ця правдивість зображення життя простого народу і стала приводом до політичних розбіжностей з радянською владою – Микола Богданов-Бєльський був змушений разом зі всією своєю сім’єю емігрувати з Радянської Росії. Але і за кордоном художник залишається вірний покликом свого серця і продовжує писати картини, присвячені побуті російського селянства.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)