Нова Москва – Юрій Піменов

Нова Москва   Юрій Піменов

Знаменитий радянський художник Піменов Юрій Іванович, створив цілу серію робіт, присвячених московської тематики. Найбільше з цієї серії мене вразила картина “Нова Москва”. У ній автор показав площа Свердлова, що практично є центром міста.

Вдалині на картині проглядаються великі будинки і споруди. У них можна дізнатися силуети знаменитого Будинку Спілок та готелі “Москва”. Передній план приваблює зображенням кабіни кабріолета. За кермом сидить жінка. Ми бачимо його тільки зі спини. На ній світле плаття і коротка стрижка. Далі по широкій дорозі їде ще багато автомобілів і автобусів. По обидві сторони дороги метушиться народ. Хтось йде вздовж траси, а кому-то потрібно перейти на іншу сторону.

Перше враження, яке у мене виникло, тільки я глянула на картину, так це те, що йде дощ. Все таке розмите, нечітке, багато вертикальних ліній і дзеркальне сяйво асфальту. І тільки коли я придивилася і уділу відкритий кабріолет і абсолютно суху жінку, то зрозуміла, що помилилася.

Просто автор так зобразив свій шедевр у кого надихнув сенсі. Він використав майже прозорі відтінки кольорів, перемішуючи холодні та теплі тони. Це надає картині гармонійного поєднання. А неясні образи і злегка розмиті силуети надають відчуття позачасовості і легкості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)