Нова зірка гарему – Фредерік Гудолл

Нова зірка гарему   Фредерік Гудолл

Фредерік Гудолл, незважаючи на британське походження, особливо тяжів до Сходу. Екзотична тематика переслідувала творчість художника, який послужив поштовхом для об’єднання близько 170 полотен в серію “єгипетських” картин. Представлена на сторінці робота була написана у 1884 році.

До того часу Гудолл вже двічі відвідав Єгипет, наситившись східної атмосферою. Сюжет роботи “Новий Світ у гаремі” можна вважати аллегоричним. Що тут відобразив автор? Це народження нового життя – спадкоємця пана, як райдужного світла і продовження всіх починань, зерна, посіяного людством. Гудолл обіграв уособлення “світла життя” побутовий сценою з буднів східних жінок.

Для “олюднення” глибоко сенсу твору художник звернувся до простої гри служниці з малюком і діалогу двох жінок – однієї з дружин пана і темношкірої прислужниці. До проведення часу жінок з різних шарів суспільства Фредерік Гудолл додав гарний настрій, спокійне протягом дня і світло з вікон, передане світлими тонами, – такий радісний день упереміш зі щастям материнства. Білошкіра жінка довірила свою дитину мулатці. Це можна розцінювати як знак давньої дружби таких несхожих один на одного “полонянок”.

Символічним здається присутність в кімнаті газелі – крихітного боягузливого створення, яке не боїться людини і також чекає уваги і тепла. Інтересу заслуговує оздоблення приміщення. Воно, не маючи особливих вишукувань, відрізняється добротністю мозаїки на підлозі і текстильними драпіровками. Чистота кімнати просто засліплює, тому дитині так комфортно на м’яких килимах, тепло і затишно. Біля стіни на дальньому плані розташувався кальян. Нижня частина тієї ж стіни прикрашена орнаментом з дамасков – традиційних східних стилізованих квітів.

Не менш цікаві дерев’яні перегородки на вікнах. Художник прописав їх з особливою ретельністю, приділяючи увагу дрібної промальовуванні дерев’яної різьби. Тканини в кімнаті мають різну фактуру і щільність, що передано чудовим листом автора і кольором фарб. Це і шифон на вікні, і килим ручної роботи на підлозі, і атласні подушки на тапчані, і його ж оббивка. Компонування полотна ненав’язлива, а дрібних деталей мінімум, що залишає враження про чистоплотність господарів і культури побуту. Гудолл використовував теплий колорит, притаманний його творчості. Це суміш природних відтінків з штучно створеними: кориця, ваніль, шоколад, гранат і блакитне пляма подушки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)