Нудьга – Уолтер Річард Сиккерт

Нудьга   Уолтер Річард Сиккерт

“Нудьга” – одна з найзнаменитіших картин Сиккерта. Досить сказати, що вона існує, по меншою мірою, у п’яти варіантах. Автор дав їй французьке назва – “Ennui”. Це слово перекладається з французької мови не просто як “нудьга” але як нудьга смертельна, поєднана з безмірної втомою і зневірою.

Для картини художника позували його покоївка Мері і його старий приятель на прізвисько Хабб. Все в цій сцені пронизане напруженістю. Не тільки відносини між людьми ворожі, але і навіть речі, здається, наїжачились, приготувалися задавити своїх господарів. Зазначимо, що предмети і їх розташування грають в “Нудьзі” нітрохи не меншу роль, ніж “людські персонажі”.

Круглий стіл відтісняє фігури чоловіка і жінки у глибину кімнати, до гробоподобному комоду. Келих з пивом і сірникова коробка, що лежать на столі, говорять глядачеві про те, що чоловік сидить не так вже й близько до столу, як здається глядачеві. І все ж величина склянки не тільки не повертає нас до реальності, але ще більше посилює відчуття “тісний порожнечі”, якою просякнуте повітря в цій кімнаті з понуро-жовтими шпалерами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)