Няні на прогулянці – П’єр Боннар

Няні на прогулянці   Пєр Боннар

Ця робота відноситься до періоду “Набі”, тобто захопленістю художника декоративно-прикладним мистецтвом. Оригінальні “Няні на прогулянці” – це ширма, яка складається з чотирьох панелей. Пізніше відтворив Боннар “Нянь” у вигляді літографії з п’яти кольорів, яку ви і бачите на цій сторінці.

В одному з своїх листів художник говорить про те, що зобразив на цій ширмі площа Конкорд в Парижі, “нагадує курну Цукру”. Це відчуття відбито ним у композиції ширми, де сильно віддалені один від одного фігури підкреслюють порожність площі. Боннар звично поєднує площині з глибиною простору, створюючи три чітко помітних плану. На передньому плані він поміщає фігури жінки і дітей, на середньому плані – фігури няньок. На задньому плані вишикувалися низкою екіпажі.

Однією з особливостей прикладного мистецтва є повторювані елементи, і Боннар щедро використовує їх, малюючи колеса екіпажів, фігури собак і капори няньок. Жорстка формальність верхнього фриза пом’якшується фігурами матері і дітей. Їх силуети написані з неймовірними спотвореннями – це, в першу чергу, відноситься до шапочці дитини, що знаходиться праворуч. Обручі, які котять діти, перегукуються з колесами екіпажів і переходять з однієї панелі на іншу, збираючи воєдино всю композицію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Няні на прогулянці – П’єр Боннар.