Обмивання ніг – Дуччо ді Буонінсенья

Обмивання ніг   Дуччо ді Буонінсенья

Засновник однієї з провідних шкіл італійського живопису XIV ст. – Сієнській, Дуччо ді Буонінсенья працював у Флоренції і в Сієні. У своїх добутках художник йшов візантійських прототипів, але його мистецтво було перейнято вже новою духовною атмосферою, що склалася в Італії XIII – початку XIV ст. Образи Дуччо отримали більш м’яку трактування, тонку емоційність, в них очевидно відступ майстра від суворих візантійських канонів.

Художник наділяв своїх персонажів одухотвореною красою, в якій помітно прояв чуттєвості. Його роботи відрізняють підкреслена вишуканість колірної гами, м’якість тонів, плавність ліній і спокійна ритміка композиції. Сказане справедливо і по відношенню до твору “Обмивання ніг”, яке є частиною знаменитого двостороннього вівтаря, створеного Дуччо в 1308-1311, – “Маеста” . Це один із самих грандіозних пам’ятників італійського мистецтва XIV в.

Крім центральної частини, власне “Маеста”, він включав 53 композиції, присвячені життя Марії та Ісуса Христа, 16 зображень пророків і апостолів. У XVIII ст. вівтар був розділений на складові частини. Інші відомі твори: вітраж вівтарній частині Сієнського собору. Ок. 1288. Собор, Сієна; “Мадонна Ручеллаи”. 1285. Галерея Уффіці, Флоренція; “Мадонна з Немовлям і двоє святих”. Ок. 1300-1305. Національна галерея, Лондон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)