Оборона Кадіса – Франсиско де Сурбаран

Оборона Кадіса   Франсиско де Сурбаран

Величезне полотно було замовлено Сурбарану графом Оливаресом, всесильним міністром і фаворитом короля Філіпа IV, щоб прославити перемоги іспанської зброї. Сурбаран створив два полотна, присвячених цій темі. Обидві картини прикрашали Салон королівств” палацу Буен Ретіро і висіли на протилежних стінах. Одне з них, на жаль, втрачено.

Картина “Оборона Кадіса” присвячена битві 1 листопада 1625 року, коли поблизу Кадіса висадилося вісім тисяч англійських солдатів під командуванням лорда Вімблдону. Керував обороною старий комендант фортеці дон Фернандо Хірон-і-Понсе де Ліон; на картині він зображений сидячим в кріслі. Маючи під своїм початком лише невеликий гарнізон, старий комендант зумів перемогти і прогнати ворога.

Вирішуючи композицію цього епічного полотна, Сурбаран поділив його на дві частини. На першому плані перед нами знаходяться воєначальники, яким судилося здобути перемогу і сам комендант, прикутий до крісла подагру. Ми можемо розглядати їх суворі і напружені обличчя, навіть роздивлятися деталі їх одягу. Темна стіна фортеці кулісою відгороджує коменданта він панорами навали. Але всі ці наближаються до берега кораблі здаються поряд з фігурами іспанських воєначальників майже іграшковими, що вселяє віру в неминучість перемоги.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Оборона Кадіса – Франсиско де Сурбаран.