Обоз чумаков – Іван Айвазовський

Обоз чумаков   Іван Айвазовський

У творчості В. К. Айвазовського дуже багато творів на різні теми. Найбільше мене вразили картини із зображенням природи України. Особливо мені сподобалося твір “Обоз чумаков”, яке Айвазовський написав у 1862 році.

На полотні зображені степу, безкраї поля та дорога, яка веде за горизонт. Великі вози з сіном, зображені на картині нагадали мені про наближення літо. Відразу захотілося відчути запах свіжого сіна, зануритися у сільську атмосферу. Чумаки – це українські торговці, які везуть по дорозі сіно на обозах. На одній з возів зображена дівчина, одягнена в національний костюм, вона дивиться на захід, можливо, співає пісню. Кожен бачить в цій картині щось своє. Мені здається, що вона втомлена дивиться на захід сонця і мріє про настання завтрашнього дня, а може вона мріє зануритися в море. Кольори, якими намальовано твір створює спокійний настрій.

У своїй картині Айвазовський зумів передати настрій теплого літнього вечора. Сонце, яке ще не встигло сховатися за обрій, вітряні млини, чудово вписуються в пейзаж. Якщо б можна було, щось додати, я б домалював біжить поруч з обозом собаку, або пробігають по дорозі дітей.

Коли я подивився на картину “Обоз чумаков”, вона ніби ожила. Вітряки не крутилися, тому що не було вітру, повільно йшли чумаки зі своїми возами, і я навіть на кілька секунд представив шум моря. Мені дуже захотілося стати героєм цього твору, управляти наприклад возом, або бути одним з тих дітей перебігають дорогу, яких я домалював. Картина Айвазовського справила на мене незабутнє враження, змусила фантазувати і мріяти. Я одночасно став і художником і учасником цього твору.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Обоз чумаков – Іван Айвазовський.