Обрізання – Федеріко Бароччи

Обрізання   Федеріко Бароччи

Обряд обрізання” розповідає про ритуальному подію, що відбувається в житті будь-якого єврейського хлопчика. Тут ми бачимо священика, який тримає на колінах чарівного маленького Ісуса, який схилив голівку і запитально дивиться на нас, чекаючи дотику ножа. Людина, що виробляє обрізання, одягнений у яскраво-жовті одягу, а Марія, яка не бере участь в обряді, дивиться на малюка з співчуттям; більш схвильований св. Йосип притискає руку до серця.

Бароччи емоційний, але рівень роботи настільки високий, що ці емоції не зробили картину надто солодкавої. Емоційне напруження картини також зобов’язана блискучою кольоровою гамою. Пастух з агнцем – символом жертовності – спостерігає, як лікар притискає шматочок тканини пеніса дитини. Напружене увагу пастуха контрастує з байдужістю хлопчика, який показує на плямочка крові і на чашу, де плаває обрізана крайня плоть. Хоча у дійстві бере участь багато людей, картина народжує відчуття вільного простору і тиші.

Світло і яскраві фарби підкреслюють важливість операції і, можливо, неминучу біль, яку вона приносить. Лінія, що проходить від Йосипа до Марії і далі від лікаря до Христа і священику, завертає вгору до ангелів і знову повертається вниз, замикаючись в кільце.

Інше кільце утворюється внизу, з’єднуючи чудовий натюрморт, фігури хірурга і дитини, а також жертовного агнця. Обидва кільця перетинаються в центрі, на фігурі немовля, і неминуче притягають туди наш погляд.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)