Обжерливість. Гравюра – Пітер Брейгель

Обжерливість. Гравюра   Пітер Брейгель

Гравюра художника Пітера Брейгеля “Обжерливість” або “Алегорія обжерливості” із серії “Вади”. Обжерливість – сама “природна” з пристрастей. Голод і спрагу може відчувати кожна людина. Але при непомірності природне стає протиприродним, отже, хибним.

Пересичення і надмірність в харчуванні, за спостереженням святих отців, збуджують плотські руху і пориви, які призводять, при нестриманості до пристрасті блуду. “Якщо возлюбишь стриманість, то обуздаешь демон розпусти”, – говорив преподобний Єфрем Сирін. Обжерливість – надмірність і жадібність до їжі, доводящая людини до скотинячого стану. У християнстві обжерливість – один з семи смертних гріхів. Обжерливість є однією з форм більш широкого пороку – сластолюбства.

В античності вважалося, що обжерливість викликає як тілесне страждання, так і страждання душі, так як предмет радості солодуна не є істинним благом. Боротьба з пороком обжерливості передбачає не стільки вольове придушення позивів до їжі, скільки роздуми про її справжнє місце в житті.

У сучасній європейській культурі обжерливість визначається швидше за медичними приписами, ніж моральними міркуваннями. У сучасному західному суспільстві, згідно зі статистикою, 50% населення страждають надмірною вагою – півмільярда людей. Цей факт дає підстави вважати “цивілізоване суспільство” – товариством “ненажер”.

Ненаситна тяга до їжі, обжерливість – це такий же гріх, як тяга вбивці до скоєння ще одного злочину або тяга перелюбника зробити ще одне розпуста, або бажання злодія щось вкрасти, так як обжерливість – це самогубний спосіб життя і засмічення людського організму, яке призводить до ожиріння, яке у свою чергу так само небезпечно для організму, як викурювання сигарет, вживання спиртних напоїв або наркотиків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Обжерливість. Гравюра – Пітер Брейгель.