Одаліска – Франсуа Буше

Одаліска   Франсуа Буше

Картина французького живописця Франсуа Буше “Одаліска”. Розмір картини 53 x 64 см, полотно, олія. Цей портрет напівоголеної молодої жінки також відомий під назвою “Темноволоса одаліска”. Оголена молода жінка лежить на ліжку в обрамленні розкішних драпіровок.

Відкрито кидаючи виклик, вона фліртує з глядачем, виглядаючи з свого будуара. Картина Буші – свого роду квінтесенція фривольних надмірностей середини XVIII століття, а сам він – один з найбільш послідовних представників стилю рококо.

В юності Буші випробував сильний вплив творчості Антуана Ватто, багато картини якого гравірував, а в 1740-і роки домігся заступництва мадам де Помпадур. Завдяки її впливу Буше стає першим живописцем Людовіка XV.

Буше був одним з найбільш модних художників-декораторів в Парижі, а його чарівно кокетливі картини на міфологічні сюжети, що зображували німф і богинь, повинні були догоджати смакам тих представників вищого паризького суспільства, чиї елегантні особняки він прикрашав. Ідеально втілюючи умовність прийомів живопису століття рококо, Буше ніби хотів сказати в своїх картинах, що природа видається “надмірно зеленої і погано освітленій”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)