Одіссей і Кірка – Бартоломеус Шпрангер

Одіссей і Кірка   Бартоломеус Шпрангер

Картина фламандського художника Бартоломеуса Шпрангера “Одіссей і Кирка”. Розмір картини 108 x 72 см, мідь. Картина написана за мотивами давньогрецької міфологічної епопеї про Одіссея. Кірка або Цирцея, богиня місяця, могутня чарівниця і чаклунка. Отруївши свого чоловіка, царя сарматів, Кірка оселилася на чарівному острові Эя.

Після троянської війни по дорозі на батьківщину, острів Ітаку на Эю висадився Одіссей, і магія Кирки перетворила його загін корабля у свиней. Під захистом Гермеса Одіссей був невразливий для чаклунства красуні, зруйнував її злі чари, і навіть зміг завоювати любов чарівниці, провівши у Кирки щасливий і безтурботний рік.

За деякими переказами, у Кирки від Одіссея був син Телегон, ненавмисно вбив батька. Зрештою чаклунка Кірка вийшла заміж за старшого сина Одіссея, Телемаха. Відомі також два сказання про безнадійної любові Кирки до морського бога Главку, якому Цирцея помстилася тим, що силою своїх чарів звернула на чудовисько його кохану Скиллу, і до царя Авзонии, сину Сатурна, Піку, який чаклункою Киркою був перетворений у дятла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Одіссей і Кірка – Бартоломеус Шпрангер.