Офіцер і денщик – Павло Федотов

Офіцер і денщик   Павло Федотов

Невелика картина зображує забавну сценку: молодий офіцер грає з крихітним кошеням, став на задні лапи. Поруч – денщик, раскуривающий трубку. Розвага офіцера, що грається з кішкою, малюється як звичайна картина повсякденного побуту. Кімната бідно обставлена – стіл зі свічкою і дещо-якими предметами, що залишилися від недавнього чаювання, стілець, ліжко; все інше втрачається в тіні.

Предмети на столі поблискують гладкими блискучими поверхнями при світлі свічки. Це ж світло змушує палахкотіти червону скатертину, на стіни лягають великі тіні від свічки. У фігурах панує тиша. але вона готова перевернутися. Офіцер, зовнішність якого нагадує Федотова, тримає в руках гітару, а в другій – палицю. Його розпливалася в усмішці обличчя звернене до кішці. Денщик, писаний з реального федотовского денщика Коршунова – вірного друга і помічника художника, – продуває чубук. Славне, без затій зображення офіцерського дозвілля.

Легке відчуття похмурості якщо виникає, то його легко перебаривают і добродушна посмішка на обличчі офіцера, і домовитое сяйво самовара, і комічна поза кошеня, уподобившегося людині. Похмуро – але це тому, що всього одна свічка на кімнату, сяк – але не тужать люди, навіть розважаються, ділячи дозвілля між гітарою і кошеням,- словом, справа житейська: чесна бідність, молодість, терпляче йде до майбутнього добробуту. Картинка, не бозна-яка досконала, але ухватясь за головне, уточнивши характери і виразніше позначивши сюжет, можна було довести до відмінно виконаної картини про офіцерське життя-буття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Офіцер і денщик – Павло Федотов.